Image for WR-60SB-VFH05-N1-R1500 is not available
WR-60SB-VFH05-N1-R1500
DigiKey Part Number
WR-60SB-VFH05-N1-R1500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR-60SB-VFH05-N1-R1500
Description
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detailed Description
60 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights
4.5mm, 5.5mm, 6.5mm
Height Above Board
0.148" (3.75mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)