WR-60SB-VF-N1
DigiKey Part Number
WR-60SB-VF-N1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR-60SB-VF-N1
Description
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detailed Description
60 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Series
Features
Board Guide
Packaging
Strip
Mated Stacking Heights
4mm, 5mm, 6mm
Height Above Board
0.128" (3.25mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)