FJR06K-S1B10KD0M
DigiKey Part Number
4434-FJR06K-S1B10KD0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJR06K-S1B10KD0M
Description
Carbon Film - 10K ohm / Dual Axi
Customer Reference
Detailed Description
2 with Switch(s) Axis Through Hole Joystick Potentiometer 46° 0.0125W
Category
Power (Watts)
0.0125W
Manufacturer
Favor Electronics
Tolerance
±20%
Packaging
Bulk
Rotation Angle
46°
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Axis
2 with Switch(s)
Size / Dimension
Square - 0.447" L x 0.447" W x 0.447" H (11.35mm x 11.35mm x 11.35mm)