1255AY-101M=P3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1255AY-101M=P3 |
Description | FIXED IND 100UH 900MA 460 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 460mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1255AY-101M=P3 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 900mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 460mOhm |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Drum Core, Wirewound | Package / Case Nonstandard |
Material - Core | Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm) |
Inductance | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |