TG2016SMN 48.0000M-MCGNNM0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 268
48 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
TG2016SMN 48.0000M-MCGNNM0
DigiKey Part Number
114-TG2016SMN48.0000M-MCGNNM0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-TG2016SMN48.0000M-MCGNNM0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-TG2016SMN48.0000M-MCGNNM0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2016SMN 48.0000M-MCGNNM0
Description
XTAL OSC TCXO 48.0000MHZ SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
TG2016SMN 48.0000M-MCGNNM0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
2mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.63V