MS511-20F
DigiKey Part Number
2333-MS511-20F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS511-20F
Description
RF SHIELD 1.512"X2.012" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 1.512" (38.40mm) X 2.012" (51.10mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS511-20F Models
Category
Height - Overall
0.256" (6.50mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
2.012" (51.10mm)
Series
Width - Overall
1.512" (38.40mm)