POEA1FB1V7W1X12
DigiKey Part Number
283-POEA1FB1V7W1X12TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-POEA1FB1V7W1X12CT-ND - Cut Tape (CT)
283-POEA1FB1V7W1X12DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POEA1FB1V7W1X12
Description
XFMR POE 155UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Over Ethernet (PoE) For SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 250kHz Surface Mount
Category
Voltage - Isolation
1500Vrms
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Inductance @ Frequency
155µH
Series
Frequency
250kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Applications
Power Over Ethernet (PoE)
Size / Dimension
0.559" L x 0.492" W (14.20mm x 12.50mm)
Voltage - Primary
36 ~ 72V
Height - Seated (Max)
0.457" (11.60mm)
Voltage - Auxiliary
12V