402F20022IKR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Parametric Equivalent
Abracon LLC
20 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
402F20022IKR
DigiKey Part Number
402F20022IKR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F20022IKR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)