402F20022IAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 14,548
Datasheet
Direct
Parametric Equivalent
Abracon LLC
20 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
402F20022IAR
DigiKey Part Number
402F20022IAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F20022IAR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
402F20022IAR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)