402F20022IJT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 402F20022IJT-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 402F20022IJT |
Description | CRYSTAL 20.0000MHZ 9PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz ±20ppm Crystal 9pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 402F20022IJT Models |
Category | Load Capacitance 9pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 20 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |