MLK0603L3N3ST000
DigiKey Part Number
445-1576-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1576-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L3N3ST000
Description
FIXED IND 3.3NH 200MA 400 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L3N3ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)