MLG0603S3N3ST000
DigiKey Part Number
445-3095-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3095-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3095-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S3N3ST000
Description
FIXED IND 3.3NH 300MA 350 MOHM
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 350mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S3N3ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
4 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)