UUD1H101MNL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nichicon
In Stock: 6,037
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 5,001
Datasheet
Similar
Rubycon
Rubycon
Cornell Dubilier Knowles
Panasonic Industry
Chemi-Con
In Stock: 77
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 874
100 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C