CS08927-48M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CS08927-48M |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Type MHz Crystal | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency 48 MHz | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |
Load Capacitance 10pF |