NFM15CC222D1A3D
DigiKey Part Number
490-16917-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16917-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16917-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM15CC222D1A3D
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 20% 10V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF Feed Through Capacitor 10V 1 A 40mOhm 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFM15CC222D1A3D Models
Category
Current
1 A
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
Type
Feed Through
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Capacitance
2200 pF
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Tolerance
±20%
Base Product Number
Voltage - Rated
10V