BU-2929-M-72-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Pomona Electronics
In Stock: 1,852
Datasheet
72.0" (1828.80mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
BU-2929-M-72-0
DigiKey Part Number
BU-2929-M-72-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-72-0
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"
Detailed Description
Category
Cable Length
72.0" (1828.80mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
Available To Order
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 9
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
In-Stock: 1
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"