BU-2929-M-39-0
DigiKey Part Number
314-1223-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-39-0
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39.0" (990.60mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
Category
Cable Length
39.0" (990.60mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
Additional Resources
In-Stock: 9
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 20
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
In-Stock: 1
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"