0002061101-12-R0-D
DigiKey Part Number
0002061101-12-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-12-R0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2102 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2102 GREEN
12" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Alternate Length
8" PRE-CRIMP A2102 RED
2" PRE-CRIMP A2102 RED
10" PRE-CRIMP A2102 RED
3" PRE-CRIMP A2102 RED
11" PRE-CRIMP A2102 RED