BFCV-5270+
DigiKey Part Number
3157-BFCV-5270+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCV-5270+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCV-5270+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCV-5270+
Description
CER FILTER 5.27GHZ BAND PASS
Detailed Description
5.27GHz Center Band Pass Ceramic Filter 2.46 GHz 50Ohm 1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFCV-5270+ Models
Category
Insertion Loss
4dB
Package / Case
1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Frequency
5.27GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Bandwidth
2.46 GHz