BFCV-4085+
DigiKey Part Number
3157-BFCV-4085+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCV-4085+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCV-4085+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCV-4085+
Description
CER FILTER 4.085GHZ BAND PASS
Detailed Description
4.085GHz Center Band Pass Ceramic Filter 1.91 GHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
4dB
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
4.085GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.059" (1.51mm)
Bandwidth
1.91 GHz