SMLJ18CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 10,360
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
KYOCERA AVX
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Comchip Technology
32.2V Clamp 93.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ18CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ18CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ18CE3/TR13
Description
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
93.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.2V