BCMS453223I101 8A
DigiKey Part Number
5262-BCMS453223I1018ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS453223I1018ACT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS453223I1018ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS453223I101 8A
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1812 1LN
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 8A 7mOhm
Category
Current Rating (Max)
8A
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Height (Max)
0.091" (2.30mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz