FBU453223T-101Y-S
DigiKey Part Number
4713-FBU453223T-101Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBU453223T-101Y-SCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FBU453223T-101Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBU453223T-101Y-S
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 8A 7mOhm
Category
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
Current Rating (Max)
8A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)