KGM15ACG2A121GT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1,103
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 495
120 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A121GT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A121GTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG2A121GTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG2A121GTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A121GT
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A121GT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)