C0603C121G1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 495
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 7,822
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
Upgrade
120 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C121G1GACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C121G1GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C121G1GACTU
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C121G1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)