TDCP500G220F1GV001T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 15,260
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
TDK
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Image for TDCP500G220F1GV001T is not available
TDCP500G220F1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCP500G220F1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCP500G220F1GV001T
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)