0603J1000220FCT
DigiKey Part Number
1608-0603J1000220FCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-0603J1000220FCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-0603J1000220FCTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J1000220FCT
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
22 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603J1000220FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)