DF11-24DEP-2C
DigiKey Part Number
H2923-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF11-24DEP-2C
Description
CONN PLUG HSG 24POS 2.00MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
DF11-24DEP-2C Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)