425F22A020M0000
DigiKey Part Number
110-425F22A020M0000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-425F22A020M0000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-425F22A020M0000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
425F22A020M0000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
20 MHz ±20ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)