E2X200107X02 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E2X200107X02 |
Description | CRYSTAL 2520 20MHZ 10PF 15PPM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz ±15ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 20 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |