402F20012ILR is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
20 MHz ±10ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
402F20012ILR
DigiKey Part Number
402F20012ILR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F20012ILR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)