402F20012IJT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Parametric Equivalent
Abracon LLC
Abracon LLC
In Stock: 398
20 MHz ±10ppm Crystal 9pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
402F20012IJT
DigiKey Part Number
402F20012IJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F20012IJT
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 9PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
402F20012IJT Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)