DCT-25MM-KIT
DCT-25MM-KIT
DCT-25MM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DCT-25MM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DCT-25MM-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG