DCT-25FMD-KIT
DCT-25FMD-KIT
DCT-25FMD-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-25FMD-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-25FMD-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG