CW100505-15NJ
DigiKey Part Number
CW100505-15NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW100505-15NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW100505-15NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW100505-15NJ
Description
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 560 mA 172mOhm 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW100505-15NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
172mOhm
Mfr
Q @ Freq
26 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.28GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)