LRW0402WJ15NGG001T
DigiKey Part Number
712-LRW0402WJ15NGG001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRW0402WJ15NGG001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRW0402WJ15NGG001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0402WJ15NGG001T
Description
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 560 mA 172mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LRW0402WJ15NGG001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
172mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
61 @ 900MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)