MSAS-12PMMP-SF8002
DigiKey Part Number
MSAS-12PMMP-SF8002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAS-12PMMP-SF8002
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C