M12A-12PFFS-SF8001
M12A-12PFFS-SF8001
M12A-12PFFS-SF8001
DigiKey Part Number
1754-1029-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M12A-12PFFS-SF8001
Description
CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Packaging
Tray
Number of Positions
12
Shielding
Shell Size - Insert
M12-12
Current Rating (Amps)
1.5A
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C