HSC1HM101GARE00RS103
DigiKey Part Number
3222-HSC1HM101GARE00RS103TR-ND - Tape & Reel (TR)
3222-HSC1HM101GARE00RS103CT-ND - Cut Tape (CT)
3222-HSC1HM101GARE00RS103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Aishi Capacitors (Hunan Aihua Group
Manufacturer Product Number
HSC1HM101GARE00RS103
Description
CAP ALUMHYB 100UF 20% 50V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C
Category
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Automotive
Part Status
Active
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Type
Hybrid
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Capacitance
100 µF
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
50 V