CC1206JKNPODBN101 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1206JKNPODBN101 |
Description | CAP CER 100PF 2KV C0G/NPO 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1206JKNPODBN101 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |