ECE40US15-S is available for purchase but is not normally stocked.
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Enclosed AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC Input
ECE40US15-S
DigiKey Part Number
1470-1141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECE40US15-S
Description
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Detailed Description
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
84%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Standard Number
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
2.67 A