AQM200PS48
DigiKey Part Number
1470-AQM200PS48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AQM200PS48
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 202W
Detailed Description
48V 202 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
AQM200PS48 Models
Category
Power (Watts)
202 W
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
47" (1.20m)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.56" L x 2.13" W x 1.30" H (166.6mm x 54.1mm x 33.0mm)
Voltage - Output
48V
Approval Agency
CB, CCC, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Current - Output (Max)
4.2A