17EHD015PAM232 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 806
Datasheet
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
17EHD015PAM232
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
17EHD015PAM232
DigiKey Part Number
17EHD015PAM232-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD015PAM232
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15P VERT SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
17EHD015PAM232 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C