17EHD015PAA132
DigiKey Part Number
17EHD015PAA132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD015PAA132
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15P VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C