V15P103HM3/I
DigiKey Part Number
112-V15P103HM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-V15P103HM3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-V15P103HM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V15P103HM3/I
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 4.3A TO277A
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 100 V 4.3A Surface Mount TO-277A (SMPC)
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 100 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
2350pF @ 4V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Technology
Mounting Type
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
4.3A
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
660 mV @ 15 A
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)