AC05000006807JAC00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC05000006807JAC00 |
Description | RES 0.68 OHM 5W 5% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 mOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
Series | Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -40°C ~ 275°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm) |