AC03000003309JACCS
DigiKey Part Number
749-2046-1-ND - Cut Tape (CT)
749-2046-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000003309JACCS
Description
RES 33 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC03000003309JACCS Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.512" L (6.00mm x 13.00mm)