VJ1206A101JXBAT
DigiKey Part Number
720-VJ1206A101JXBATTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206A101JXBATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206A101JXBATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A101JXBAT
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206A101JXBAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)