SMF30A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF30A-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF30A-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMF30A-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF30A-E3-08
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
207pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V