SM15T30CA-E3/57T
DigiKey Part Number
SM15T30CA-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SM15T30CA-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
SM15T30CA-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T30CA-E3/57T
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.5V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
41.5V Clamp 36A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
25.6V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
28.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41.5V